Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer foam baler machine, hydraulic pet bottle baling press machine and paper baling press machine.
₹ 230000 / Piece Get Latest Price
| Max Force or Load | 20 Ton |
| Max Load Capacity | 20 Ton |
| Usage/Application | Corrugated Box |
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 7.5HP |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Control Type | Non CNC |
| Driven Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 440 |
| Brand | Urmi Engineering |
| Max Force Or Load | 30-60 ton |
| Motor Power | 10 HP |
| Phase | Three Phase |
| Control Type | Non CNC |
| Frequency | 50 HZ |
| Usage/Application | Industrial |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 320000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | PLASTIC BOTTLE |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 50 Ton |
| Power | 440 V |
| Machine Grade | Semi-Automatic |
| Motor Power | 10HP |
| Brand | Urmi Engineering |
| Phase | 3 Phase |
| Control Type | Non CNC |
| Voltage | 440 V |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pradeep Gunraj Maurya (CEO)
Urmi Engineering
GD26, 5, Gokuldham Society, Nanachiloda, Gandhinagar
Ahmedabad - 380000, Gujarat, India