Our range of products include plastic scrap bailing machine, hydraulic waste paper baling press machine, ms scrap baling press machine and paper baling press machine.
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 Ton |
| Model Name/Number | UE/27X36 |
| Usage/Application | Corrugated Box |
| Type | Hydraulic |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Brand | Urmi Engineering |
| Capacity(kg) | 100-200 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 235000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Urmi Engineering |
| Phase | Three Phase |
| Control Type | Non CNC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 525000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Type | Hydraulic |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Control Type | Non CNC |
| Capacity | 100 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 235000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Corrugated Box |
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 5HP |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Control Type | Non CNC |
| Capacity | 100-120kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pradeep Gunraj Maurya (CEO)
Urmi Engineering
GD26, 5, Gokuldham Society, Nanachiloda, Gandhinagar
Ahmedabad - 380000, Gujarat, India