Leading Manufacturer of double action baler machine and hydraulic baling press machine from Ahmedabad.
₹ 540000 / Piece Get Latest Price
| Max Load Capacity | 75 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 10 HP |
| Weight | 2600kg |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Control Type | Non CNC |
| Capacity | 100kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 630000 / Piece Get Latest Price
| Max Force or Load | 40 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 10HP |
| Weight | 2500kg |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Electric Motor | 15HP |
| Control Type | Non CNC |
| Capacity | 100kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pradeep Gunraj Maurya (CEO)
Urmi Engineering
GD26, 5, Gokuldham Society, Nanachiloda, Gandhinagar
Ahmedabad - 380000, Gujarat, India