We are a leading Manufacturer of aluminum can baling machine, aluminum can baler machine, hydraulic aluminum can baler machine and aluminium can baling machine from Ahmedabad, India.
₹ 575000 / Piece Get Latest Price
| Max Force or Load | 40 Ton |
| Max Load Capacity | 75 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 10HP |
| Weight | 3000kg |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Control Type | Non CNC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1180000 / Piece Get Latest Price
| Max Load Capacity | 100 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 15 KW |
| Automation Grade | Automatic |
| Electric Motor | 20 HP |
| Control Type | Non CNC |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Capacity | 100kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1290000 / Piece Get Latest Price
| Capacity(T) | 100 Ton |
| Max Force or Load | 100 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Bail Weight | 50 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Control Type | Non CNC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1260000 / Piece Get Latest Price
| Max Load Capacity | 100 Ton |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Motor Power | 20HP |
| Weight | 40 - 50 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Control Type | CNC, Non CNC |
Minimum order quantity: 1 Piece
Pradeep Gunraj Maurya (CEO)
Urmi Engineering
GD26, 5, Gokuldham Society, Nanachiloda, Gandhinagar
Ahmedabad - 380000, Gujarat, India